تصور های غلط که مانع برنامه نویس شدن شما می شوند

- برای برنامه نویس شدن باید استاد ریاضیات بود

اکثر مردم در رابطه میان ریاضیات و برنامه نویسی اشتباه می کنند. به عنوان یک برنامه نویس قرار است مدت زیادی از وقت خود را صرف نوشتن کد کنید. نه فرمول های ریاضی و دانش ریاضی شما به طور مستقیم نسبتی با مهارتهای برنامه نویسی شما ندارد.
نیازی نیست ریاضیدان باشید تا بتوانید برنامه نویس خوبی شوید، همینقدر که با اصول مقدماتی جبر و حل مساله آشنایی داشته باشید کافی است. کتابخانه ها و پلاگین های متعددی وجود دارند که به هنگام نیاز می توانید از آنها برای حل مسایل ریاضی در کد خود استفاده کنید.
 
- برای یاد گرفتن برنامه نویسی باید به دانشگاه رفت
برخی عقیده دارند که برای به حداکثر رساندن توان و مهارت برنامه نویسی، نیازمند استادی هستید که راه را به شما نشان دهد و بهترین مکان برای یافتن چنین اشخاصی دانشگاه است. اما خوشبختانه امروزه به لطف اینترنت، شما می توانید به کمک برنامه نویسان مهربان و مشتاقی که حاضرند به شما دانش خود را یاد بدهند، بدون نیاز به نشستن سر کلاس های دانشگاه یاد بگیرید چگونه برنامه نویسی کنید.
برای یادگیری و خبره شدن در یک زبان برنامه نویسی تنها چند هفته زمان لازم است
چنین حرفی را اصلا باور نکنید. با چنین تصوری بعید نیست جوانان مشتاقی را مشاهده کنید که به دنبال چند هفته تلاش و آموزش، از اینکه نتوانسته اند پروژه عظیمی را به سرانجام برسانند، نا امید شده و برچسب بی استعداد به خودشان می چسبانند و رویای برنامه نویس شدن را برای همیشه کنار می گذارند.
باید تمام قواعد زبان را همیشه به یاد داشت
تنها زمانی می توانید بدون کمک و راهنمایی خارجی، از ابتدا تا انتهای یک برنامه همه قواعد را به یاد آورده و از آنها استفاده کنید که یک حرفه ای شده باشید. پس در اوایل کار نگران نباشید. گوگل، IDE ها و فریم ورک ها برای همین مواقع خلق شده اند تا به شما کمک کنند سرعتتان را بالا ببرید و آنچه را که فراموش کرده اید به یاد آورید. البته روش مناسب این است که در ابتدای کار سعی کنید از یک ویرایشگر متنی ساده استفاده کنید تا با syntax زبانی که انتخاب کرده اید بیشتر آشنا شوید. اما در مراحل بعدی می توانید به سراغ این ابزارهای کمکی بروید.
 
تنها زمانی که خبره شوید شروع به کسب در آمد خواهید کرد
با نگاهی اجمالی به اغلب فرصت های شغلی پیشنهادی برای برنامه نویسان ممکن است ببینید که کارفرمایان، متقاضی افرادی با چندین سال سابقه کار و آشنایی با چند زبان برنامه نویسی هستند. اما واقعیت به این وحشتناکی نیست که هیچ کاری برای شما وجود نداشته باشد. اکثر اوقات می توانید کاری متناسب با سطح تجربه کاری خود به دست آورید. فقط نباید بیکار بنشینید و منتظر موقعیت بمانید که به سراغ شما بیاید.
 
 
 
/ 0 نظر / 16 بازدید